۰۷
مرداد

ژئوتکستایل+PDF

ژئوتکستایل+PDF

ژئوتکستایل+PDF – گروه آرین خاک ایرانیان معرف فناوری های نوین

ژئوتکستایل ها دارای کاربرد وسیعی در مهندسی عمران می باشند. در ادامه به معرفی این کاربردها پرداخته می شود.

به کارگیری ژئوتکستایل در زیرسازی راه

 

به کارگیری ژئوتکستایل در روکش آسفالت

 

به کارگیری ژئوتکستایل در احداث سدهای خاکی

 

به کارگیری ژئوتکستایل در احداث راه آهن

 

به کارگیری ژئوتکستایل در کنترل سواحل

 

به کارگیری ژئوتکستایل در احداث بام سبز

 

به کارگیری ژئوتکستایل در سیستم های زهکشی

کاتالوگ ژئوتکستایل
کاتالوگ ژئوتکستایل

ژئوتکستایل­ ها محصولاتی پلیمری، صفحه ­ای و نفوذپذیر بوده که قادر به هدایت سیالات در امتداد و عمود بر صفحه­ شان هستند. ژئوتکستایل­ ها کاربردهای زیادی داشته و در حال حاضر مشکلات ژئوتکنیکی سازه ­های عمرانی زیادی نظیر جاده­ ها، راه آهن­ ها، خاکریزها، سازه­ های نگهبان، سدها و… را برطرف می­ کنند.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

 ژئوتکستایل­ ها به دو دسته بافته و نبافته تقسیم می­شوند. ژئوتکستایل­ های بافته، از بافته شدن الیاف­ های پلیمری توسط دستگاه­ های بافنده تولید شده و ژئوتکستایل­ های نبافته از کنار هم قرار گرفتن الیاف­ های پلیمری به طور نامنظم، توسط روش ­های مختلف (گرمایی، شیمیایی و مکانیکی) تشکیل می­ شوند.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

عملکردهای ژئوتکستایل

بسته به نوع نیاز ژئوتکنیکی، ژئوتکستایل­ ها می­توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین عملکردهای ژئوتکستایل­ ها در سازه­ های عمرانی پرداخته می­ شود:

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

جداکننده:

برای جلوگیری از اختلاط لایه­ هایی از خاک که دارای ذراتی با ابعاد مختلف می­ باشند، ژئوتکستایل مورد استفاده قرار می­گیرد. تصاویری شماتیک از تاثیر به کارگیری ژئوتکستایل به عنوان یک جدا کننده، در شکل­ های زیر نشان داده شده است.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

زهکش:

در صورت به کارگیری ژئوتکستایل به عنوان زهکش، ژئوتکستایل به صورت یک مجرا برای هدایت سیالات در درون صفحه­اش عمل می­کند. معمولا ژئوتکستایل­های بافته نشده ضخیم به عنوان زهکش به کار می­روند.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

آب بند:

هر دو نوع ژئوتکستایل بافته شده و بافته نشده می­توانند به عنوان یک آب بند به کار روند در صورتی که به قیر طبیعی آغشته شوند. در این صورت نفوذپذیری ژئوتکستایل به شدت کاهش می­یابد. اغلب روسازی­ها باعث نفوذ درصدی از نزولات جوی  به داخل زیرسازی می­شوند که نتیجه آن ضعیف شدن زیرسازی می­باشد. با به کارگیری ژئوتکستایل قیر اندود شده در روکش آسفالت، به عنوان یک لایه آب بند، می­توان از نفوذ آب به زیرسازی ممانعت نمود.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

فیلتر:

در تمامی خاک­ ها، جریان آب سبب به حرکت درآوردن ذرات ریز خاک می­ شود. به کارگیری ژئوتکستایل­ ها مانع از حرکت ذرات ریز خاک به همراه جریان سیال می­ شود و در اصل ژئوتکستایل به عنوان یک فیلتر عمل می­ کند. استفاده از ژئوتکستایل به عنوان فیلتر، مهم­ترین، رایج­­ ترین و شناخته شده ­ترین عملکرد ژئوتکستایل­ ها می­ باشد. تصویری شماتیک از نحوه عملکرد ژئوتکستایل به عنوان یک فیلتر در شکل زیر نشان داده شده است.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

تقویت کننده زمین

: قرار دادن ژئوتکستایل در درون خاک سبب ایجاد نیروی چسبندگی و اصطکاکی زیاد بین خاک و ژئوتکستایل می­ شود و در نتیجه مقاومت کششی و برشی افزایش می­یابد. بنابراین استفاده از ژئوتکستایل­ ها به عنوان تقویت کننده خاک­ ها بسیار رایج می­ باشد. تصویری شماتیک از نحوه عملکرد ژئوتکستایل به عنوان یک تقویت کننده در شکل زیر نشان داده شده است.

ژئوتکستایل+PDF
ژئوتکستایل+PDF

اطلاعات تماس باما جهت سفارش ژئوتکستایل

 موبایل : 09120204952

تلفن : ۰۲۱۸۸۰۰۳۶۲۱ – 02188009862

فکس : ۰۲۱۸۹۷۷۰۸۲۷

ایمیل : info@installgeomembrane.com

ادرس : تهران – خیابان جهان آرا ، خیابان بیست و هفتم ، پلاک 67

ژئوممبران              ژئوممبرین                      ژئوتکستایل