ژئوتکستایل بافته
21
دسامبر

فروشنده ژئوتکستایل

فروشنده ژئوتکستایل ، ژئوتکستایل ها را می توان پارچه هایی قابل نفوذ دانست که برای تصفیه کردن، جداسازی، فیلتر کردن، تقویت و یا محافظت از خاک کاربرد دارند.

گروه آرین خاک ایرانیان تولید کننده و وارد کننده و فروشنده ژئوتکستایل با عرض های مختلف در ایران می باشد ، ژئوتکستایل های آرین خاک ایرانیان در ۳ نوع بافته ، نبافته و لمینیت شده یا کامپوز شده با دیگر محصولات ژئوسنتتیکی در کشور های خاورمیانه ای عرضه می شود .

فروشنده ژئوتکستایل

ژئوتکستایل با استفاده از پلی پروپیلن، پلیمر یا پلی استر تولید می شوند و در سه حالت بافته شده (شبیه به کیسه)، سوراخ دار (شبیه به نمد) یا پیوند داده شده با استفاده از گرما تولید می شوند. ژئوتکستایل دوام بسیار زیادی دارد و موارد کاربرد آن امروزه در صنایع مختلف بسیار بالا رفته است. ژئوتکستایل به عنوان یک فناوری شناخته می شود که در زیرسازی پروژه های عمرانی ، مقاوم سازی ، زهکشی ، فیلتراسیون ، کنترل فرسایش ، تقویت روکش آسفالت و جداسازی مورد استفاده قرار می گیرد . ژئوتکستایل در اندازه ها و وزن های مختلف تولید می شود.

فروشنده ژئوتکستایل بافته و نبافته

ژدوتکستایل بافته:

این نوع ژئوتکستایل از بافته شدن تک رشته ها و چند رشته های پلیمری تشکیل می شوند که بصورت حلقه های نخ به هم پیوسته در بازار عرضه می شوند. این سری از محصولات ساختار مسطحی دارند و برای پوشش دور تا دور مورد استفاده قرار می گیرند. ژئوتکستایل بافته شده که به صورت رول در بازار عرضه می شود استحکام بسیار بالایی دارد و جهت امر تصفیه و جدا سازی لایه های خاک  مورد استفاده قرار می گیرند. یک نوع از ژئوتکستایل بافته شده را می توان مونوفیلامنت (Monofilament) دانست که قدرت بسیار بالایی برای فیلتر کردن دارد. برای مثال در پروژه های ساحلی بیشتر از این سری ژئوتکستایل استفاده می شود.

ژئوتکستایل نبافته :

ژئوتکستایل های نبافته از الیاف های کوتاه و بلند که به طور رندوم در لایه هایی به روی هم همانند یک شبکه نمدی توزیع شده اند، تشکیل شده اند. این سری از ژئوتکستایل ها به عنوان پارچه های فیلتر کردن شناخته می شوند و در زهکشی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. روکش کردن آسفالت و کنترل فرسایش خاک از دیگر کاربردهایی است که می توان از ژئوتکستایل نبافته انتظار داشت.

کاربردهای ژئوتکستایل

۱- بیشترین کاربرد ژئوتکستایل را می توان در جاده ها و حمل و نقل ریلی دانست.

۲- در امر فیلتراسیون دیواره های آب بند و سد های خاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

۳- ژئوتکستایل می تواند تصفیه و جداسازی لایه های خاک را انجام دهد .

۴- ژئوتکستایل بصورت ساخت نوارهای محافظ ساحلی و یا محافظت از خاک در پروژه های دفن زباله باعث جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی می گردد.

۵- ژئوتکستایل استحکام بالایی داشته و باعث تثبیت خاک و کنترل فرسایش شود.

۶- امکان پیشرفت در تمامی شرایط برای پروژه های عمرانی و زیرساختی را فراهم می آورد.

۷- بعنوان پوشش محافظ لوله های انتقال آب مورد استفاده قرار می گیرند.

۸- بعنوان روکش آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد.

۹- بعنوان محافظ و زهکش چمن های مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای ژئوتکستایل باعث شده است تا امروزه کمتر پروژه عمرانی بدون استفاده از این ماده ، اجرایی شود. هزینه مقرون به صرفه در مقایسه با سایر محصولاتی که در بازار عرضه می شود و همچنین کارایی بالا به همراه حفاظت از محیط زیست و کاربرد در روان آب ها را می توان از مهم ترین ویژگی های این ماده نفوذ پذیر عنوان کرد که امروزه در دسترس شماست و می توانید از آن استفاده داشته باشید.

کاربرد ها و فروش ژئوتکستایل
فروشنده ژئوتکستایل و مزایا

آرین خاک فروشنده ژئو تکستایل